Facebook
Twitter
Tweets by @hajtincs
Pinterest
Flickr
Youtube

 

Tudomány a haj szolgálatában! A Természet hozzájárul szépségedhez! Az Emmebi magyarországi importőre a Hajtincs Kft.

Korpásodás

Száraz korpa ( Pityriasis Simplex )

 

Sajnos ennél a korpa tipusnál gyakran előfordul, hogy az egyik napról a másikra bekorpásodik. A Pityrosporum Ovalis nevü mikrogomba okozza, ill. ennek hirtelen elszaporodása, mivel normálisan szimbiózisban él a fejbőrünk savköpenyével. Elszaporodását elősegítheti: ha megfázik a fejbőrünk (kora tavasszal a leggyakoribb), de az is, ha túl lúgos sampont használunk a savas fejbőrön, így felborítjuk a bőr pH egyensúlyát. A korpa önmagától ritkán múlik el.

 

Ha természetes alapanyagú antibiotikumot használunk (izlandi zuzmó), az eredmény gyors és látványos, mellékhatások nélkül gyógyulhat meg, mivel nem vegyi anyagot: ként stb. használunk. így a pH érték helyreáll a fejbőrön, a Pityrosorum ovalis jelenléte a normál méretűre csökken, a korpadarabok pedig eltűnnek.

 

Zsíros korpa (Pityriasis Steatoide)

 

Corine Bacterium okozza. Ez a baktérium a tüszőben él, a zsíros korpa a fejbőrben alakul ki, és a fejbőrnek furcsa szaga lesz. Kiváltó okai belső eredetűek: okozhatja túlzott stressz, a tüszők eltömődése, vagy a hormonális egyensúly felbomlása. A hajgyógyászati kezelések a problémát teljesen megszüntetik, azonban a belső okok kezelése orvosi feladat lehet.

 

Seborrheás Dermatitisz

 

A betegség szaporodási tendenciája olyan mértékű, hogy 10 év alatt az arány teljesen megfordult, ma már 10-ből 9 eset seborrheás dermatitisz a korpásodás miatt bejelentkezők közül! 10% helyett 90%! Megrendítő, főképpen azért, mert az emberek még ilyen aránynál sem tudnak szinte semmit erről a betegségről, nemhogy a kezelési lehetőségeiről.

 

A seborrheás dermatitisz genetikailag kódolt minden emberben, mint a herpesz vírusok,vagy a pikkelysömör (psoriazis) is. Ezek nem elkapható, hanem aktíválódó betegségek. Ha egyszer aktiválja bármelyik genetikai betegségünket a szervezetünk, onnantól már a testünk aktív részévé válik, aminek tünetei hol aktívak, hol passzívak, azaz ezeknek a betegségeknek van nyugalmi, tünetmentes időszaka, vagy erős, fájdalmas, gyulladt (vagy irritált) tünetű időszaka is. Pl. ha egyszer már volt herpeszünk, akkor bármikor aktiválódhat (herpes simplex) a száj körüli zónában. A seborrheás dermatitisz is rendelkezik ilyen váltakozó időszakokkal, ám nem fizikai kontaktus által aktiválódik (mint ahogy az egyik herpeszes fertőzi a másik herpeszest), hanem stressz által. Tünetei jellegzetesek, bár laikusok számára korpának tűnhet.

 

A bőr bepirosodik, a felszíne lemezes hámlásba kezd, viszket, viszont csak bizonyos területekre koncentrálódik. A tüneti foltok elhelyezkedése jellegzetes. A hámló, viszkető, vöröses foltok a homlok kontúron, a szemöldökben, az orrtőnél, a pajeszokon, a fülek mögötti zónákban, a hallójáratokban, a fülkagylókon és a tarkón helyezkednek el tipikusan, viszont amíg aktív a betegség, állandóan „vándorolnak”, azaz kijön néhány folt, majd néhány nap múlva elhalványodik, hogy kicsit arrébb újra megjelenjen. Ez a betegség a szó szoros értelmében nem minősül súlyosnak, viszont a tünetei rendkívül kellemetlenek, esztétikátlanok, ráadásul orvosilag gyógyíthatatlan. Ahogy a beteg leterheltebb, stresszesebb időszakot él meg, a betegség azonnal aktiválódik, a tünetei robbanás szerűen elborítják a fejbőrt. Férfiaknál gyakoribb, ráadásul a szakáll és bajusz szőrzetben is megjelenik. Ha a betegség nem is gyógyítható, de ezzel a speciális kezeléssel legalább a tünetei gyorsan csökkenthetők, így olyan, mintha elmúlt volna. Egészen addig, amíg egy újabb adag stresszel nem aktiváljuk a tüneteket, és mivel a mai világ embere egyre stresszesebb és leterheltebb, a seborrheás dermatitisz népbetegséggé válhat.

 

Segítünk!
 
 
 
Fejbőrirritáció, viszketés, seborrheás dermatitisz kezelése
 
 
A környezet különböző káros hatásainak kitéve a fejbőr hidro-lipid rétege elváltozásokat szenved, és saját mikroflórájának egyensúlya is megborul, amitől az ellenállási képessége is legyengül. Ez táptalajt adhat a patogén kórokozóknak, amelyek a fejbőr irritációjához, gyulladáshoz, viszketéshez, bőrleválásokhoz vezetnek.
 
 
 
 
 
Mit tehetünk a viszkető, bepirosodott vagy Seborrheás fejbőr gyógyítására?
A legmodernebb hatóanyagok visszaállítják a fejbőr ökoflóráját és hidratáló hatásúak is. Az Ázsiai gázló (Centella asiatica)a hagyományos ajurvédikus orvoslás egyik leghatásosabb gyógynövénye: erősen gyulladáscsökkentő és antioxidáns. Szinergiában az Orgona (Syringa vulgaris) őssejtjeivel fokozódik a gyulladáscsökkentő hatása, és szabályozza a faggyútermelést.
 
 
Érzékeny, irritált, vegykezelt fejbőre kezelését, korpás vagy seborrheás problémáját bízza szakembereink segítségére! 
 
 
Szalonunkban lelkileg is felfrissülhet, és problémájához kapcsolódóan életmódtanácsokkal is szolgálunk! Kevesen tudják például, hogy a szmog, az elektroszmog,(számítógép és telefonok sugárzása is) a túlzott napsugárzás, a hormonegyensúly megbomlása, valamint a vegyi tisztítószerek és a helytelenül (megfelelő előkezelés nélkül) végrehajtott vegyi anyagos  hajfestés, szőkítés vagy dauerolás is haj-és fejbőrproblémákat okozhat!
 
 
 
 
 
Biohajklinikai központunkban orvoskozmetológiailag minősített, biológiailag aktív, a tudomány által kifejlesztett hatóanyagokkal dolgozunk.
 
 
 

Kérjen időpontot most! 

 

Mi okozhatja a korpásodást?

 

A korpásodás igen kellemetlen jelenség tud lenni az ember számára. Nem fertőző, viszont a nem megfelelő kezelés következtében súlyosbodhatnak a tünetek. Leginkább a fejbőrön jelenik meg ez a fajta bőrtünet.

 

A korpásodás hirtelen jelentkezik és általában fiatalkorban jellemző, leginkább a férfiaknál, mivel az erősebbik nem hormonháztartása és faggyútermelése hozzájárul a kialakulásához. Emellett a különféle vitaminok elmulasztása végett, illetve az immunrendszer gyengesége miatt is alakulhat ki korpásodás a fejbőrön.

 

A korpásodás okai közé soroljuk továbbá:

 

  • Egyik véglet sem kedvező, hiszen a száraz, illetve a zsíros bőr esetében is nagy az esély a kialakulására.
  • Számos hajápoló készítmény kiváltó oka lehet.
  • Fokozott faggyútermelés is kiválthatja.
  • Szakszerűtlen hajápolás is teret ad az elhalt hámsejteknek.
  • Hajmosás során a hajra felvitt nagy adag sampon is károsítja a fejbőrt, illetve a mindennapos hajmosás is.

 

Amennyiben a korpásodás tüneteit észleli, és szeretne minél előbb megszabadulni ettől a bosszantó jelenségtől, keressen fel minket elérhetőségeinken és segítünk Önnek! Látogasson el budapesti vagy Velence Korzó szalonunkba, ahol további tanácsokat kaphat szakértőinktől!

 

 

Természetes módon a korpa ellen

 

A korpásodás sajnos gyakori hajprobléma, melynek hátterében sok minden állhat, egészségügyi és pszichológiai problémák is. Szerencsére a probléma kezelésére sokféle természetes gyógymód rendelkezésünkre áll. Ha ellátogat budapesti vagy velencei szalonunkba, segíthetünk Önnek!

 

Megállapítjuk, hogy milyen fajta korpásodással állunk szemben, és mi lehet az oka. Természetes gyógymódokkal tudunk segíteni, valamint tanácsokkal azzal kapcsolatban, hogyan próbálhatja meg leküzdeni a problémát házi, természetes gyógymódokkal.

 

Számos olyan anyag található meg háztartásunkban, vagy szerezhető be könnyen, amely hatékony ellenszere lehet a korpásodásnak. Íme néhány tipp, amivel érdemes próbálkozni:

 

  • Kipróbálhatjuk az almaecetes hajmosást, ami jótékonyan hat a korpásodó fejbőrre.
  • Igazán hatékony lehet a teafaolaj beszerzése, amely pakolásba vagy öblítővízbe csepegtetve is segíthet, hiszen fertőtlenítő hatású.
  • Az élőflórás joghurt pedig szintén jó szolgálatot tehet egy hajpakolás formájában, amit a fejbőrbe masszírozzunk és hatni hagyjuk.
  • Bizonyos gyógynövények főzetével való hajmosás és öblítés is jó megoldás lehet, például levendula és zsurló.

 

A korpásodás ellen számos természetes gyógymód létezik. Biohajszalonunkban segítünk a problémáján, és további tanácsokkal is ellátjuk!

 

Emmebi importőr: Hajtincs Kft. Budapest - III. ker., Bécsi út 81. • Mobil: 06/20-323-7254
Emmebi Biohajklinika Velence - 2481 Velence, Fő u. 71. • Tel.: 06/22-419-899

 

 

Haj-Wikipédia | Haj.lap.hu | Hajgyogyaszat.lap.hu | Kopaszodas.lap.hu
Emmebi Biohajklinika | Budapest, III. ker., Bécsi út 81. | Tel.: 06/1-367-2640 | Mobil: 06/20-323-7254